OAHPA!
Skip to content
 

Practise illative

Add pronouns in correct forms.

    
Stoerrevïelle peannam dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan stoerrevïelle dam vedti.
Laevie plæjjohkem maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin laevie dam vedti.
Tjidtjie vuejemeleahpam dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan tjidtjie dam vedti.
Gïese maadteraahkah goenehthvaanhtsem åasteme? (månnoeh)
Maadteraahkah goenehthvaanhtsem åasteme.
Giejtie åahpetje plaerietjaelemem tjaaleme? (dåtnoeh)
Åahpetje plaerietjaelemem tjaaleme.
Your score: