Skip to content
MORFA-R
MORFA-B
LEKSA
NUMRA
MORFA-R
Nouns
Verbs
Adjectives
Pronouns
Reference materials
Veiledning
Dictionary
Grammar
Grammar explanations
Adjektiv
Adverb
Akkusativ
Attributt form
Elativ
Essiv
Finitt verb
Genitiv
Gerundium
Grunntall
Illativ
Imperativ
Indikativ
Inessiv
Infinitiv
Interjeksjon
Intransitivt verb
Kasus
Komitativ
Komparativ
Komparere
Kongruens
Konjunksjon
Likestavelsesadjektiv
Likestavelsessubstantiv
Likestavelsesverb
Modus
Nektelse
Nominativ
Objekt
Omlyd
Ordenstall
Partikkel
Perfektum
Positiv
Postposisjon
Predikativ form
Preposisjon
Presens
Preteritum
Pronomen
Refleksivt pronomen
Samlingstall
Subjekt
Subjunksjon
Superlativ
Substantiv
Takt
Tallord
Transitivt verb
Ulikestavelsesadjektiv
Ulikestavelsessubstantiv
Ulikestavelsesverb
Verb
Verbgenitiv
Case
nominative
accusative
genitive
illative
elative
comitative
mix
Practise illative
Add pronouns in correct forms.
pill7
pill8
pill7
pill3
pill2
Stoerrevïelle peannam dejtie guaktide vedti? (
såtnoeh
)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan stoerrevïelle dam
vedti.
Laevie plæjjohkem maanide vedti? (
sijjieh
)
Jaavoe, maanah jeehtin laevie dam
vedti.
Tjidtjie vuejemeleahpam dejtie guaktide vedti? (
såtnoeh
)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan tjidtjie dam
vedti.
Gïese maadteraahkah goenehthvaanhtsem åasteme? (
månnoeh
)
Maadteraahkah goenehthvaanhtsem
åasteme.
Giejtie åahpetje plaerietjaelemem tjaaleme? (
dåtnoeh
)
Åahpetje plaerietjaelemem
tjaaleme.
Your score: