Skip to content
MORFA-R
MORFA-B
LEKSA
NUMRA
MORFA-R
Nouns
Verbs
Adjectives
Pronouns
Reference materials
Veiledning
Dictionary
Grammar
Grammar explanations
Adjektiv
Adverb
Akkusativ
Attributt form
Elativ
Essiv
Finitt verb
Genitiv
Gerundium
Grunntall
Illativ
Imperativ
Indikativ
Inessiv
Infinitiv
Interjeksjon
Intransitivt verb
Kasus
Komitativ
Komparativ
Komparere
Kongruens
Konjunksjon
Likestavelsesadjektiv
Likestavelsessubstantiv
Likestavelsesverb
Modus
Nektelse
Nominativ
Objekt
Omlyd
Ordenstall
Partikkel
Perfektum
Positiv
Postposisjon
Predikativ form
Preposisjon
Presens
Preteritum
Pronomen
Refleksivt pronomen
Samlingstall
Subjekt
Subjunksjon
Superlativ
Substantiv
Takt
Tallord
Transitivt verb
Ulikestavelsesadjektiv
Ulikestavelsessubstantiv
Ulikestavelsesverb
Verb
Verbgenitiv
Type
attributive positive
predicative comparative
predicative superlative
mix
Practise attributes in positive
Add adjectives in correct forms.
grey
attrpos2
wide
attrpos5
light grey
attrpos5
funny
attrpos4
warm
attrpos5
Aannan gåetie lea kraevie. Guktie dov gåetie?
Mov aaj
gåetie.
Daate gåptoe lea geljie. Guktie doete?
Daate aaj
gåptoe.
Daate lijhkiesjåarhtoe lea jovje. Guktie doete?
Daate aaj
lijhkiesjåarhtoe.
Daate filme lea gaaje luste. Sïjhth dam vuartasjidh?
Ijje, im sïjhth
filmh vuartasjidh.
Daate gullieværjoe lea bïjvele. Guktie doete?
Daate aaj
gullieværjoe.
Your score: