OAHPA!
Skip to content
 

Practise illative

Add pronouns in correct forms.

    
Gïese mænnjah lijhkiesjåarhtoem åasteme? (dåtnoeh)
Mænnjah lijhkiesjåarhtoem åasteme.
Aarpije röövrem dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan aarpije dam vedti.
Neebne gajpem dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan neebne dam vedti.
Voehpe vuejemeleahpam Maajjese vedti? (satne)
Jaavoe, Maajja jeehti voehpe dam vedti.
Laevie mobïjlem maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin laevie dam vedti.
Your score: