OAHPA!
Skip to content
 

Øv på illativ

Skriv sørsamiske pronomen i riktig bøyingsform

    
Giejtie daaroe læstoem tjaaleme? (dijjieh)
Daaroe læstoem tjaaleme.
Månnja tsåahkam dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan månnja dam vedti.
Gïese nyjsene baakoegærjam tjaaleme? (dåtnoeh)
Nyjsene baakoegærjam tjaaleme.
Giejtie ångkene sisvegem tjaaleme? (manne)
Ångkene sisvegem tjaaleme.
Gåmma kåarhtem maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin gåmma dam vedti.
Poengsummen din: