OAHPA!
Skip to content
 

Practise illative

Add pronouns in correct forms.

    
Giejtie månnjah gaptam åasteme? (dåtnoeh)
Månnjah gaptam åasteme.
Maadteraahka jåvlevadtesem maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin maadteraahka dam vedti.
Gïese nïejte tjïelkestimmiem tjaaleme? (dåtnoeh)
Nïejte tjïelkestimmiem tjaaleme.
Tjietsie sïlpevæhtam dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan tjietsie dam vedti.
Åabpa peannam maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin åabpa dam vedti.
Your score: