OAHPA!
Skip to content
 

Practise illative

Add pronouns in correct forms.

    
Giejtie mænnja gïeteværjoem åasteme? (dåtnoeh)
Mænnja gïeteværjoem åasteme.
Muahra gærjam Sagkese vedti? (satne)
Jaavoe, Sagka jeehti muahra dam vedti.
Laevie gåårestahkem Maajjese vedti? (satne)
Jaavoe, Maajja jeehti laevie dam vedti.
Aehtjie biejjiegærjam maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin aehtjie dam vedti.
Jiekuve jåvlevadtesem maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin jiekuve dam vedti.
Your score: