OAHPA!
Skip to content
 

Practise illative

Add pronouns in correct forms.

    
Giejtie tjietsie vaanhtsem åasteme? (dåtnoeh)
Tjietsie vaanhtsem åasteme.
Gåetehke peannam maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin gåetehke dam vedti.
Maadteraahka tjognem maanide vedti? (sijjieh)
Jaavoe, maanah jeehtin maadteraahka dam vedti.
Gïese bovtsealmetjh tjihtesem tjaaleme? (dijjieh)
Bovtsealmetjh tjihtesem tjaaleme.
Gïese moehrelh guapamåvhkam åasteme? (dijjieh)
Moehrelh guapamåvhkam åasteme.
Your score: