OAHPA!
Skip to content
 

Practise illative

Add pronouns in correct forms.

    
Bearna aaj dam daajra? (satne)
Bearna jeehti Nejla dam soptsesti.
Gïese gåeskuve ålloeabpesem åasteme? (månnoeh)
Gåeskuve ålloeabpesem åasteme.
Giejtie åarjelsaemieh vierhtiedimmiem tjaaleme? (dijjieh)
Åarjelsaemieh vierhtiedimmiem tjaaleme.
Jyöne tjoevtenjem dejtie guaktide vedti? (såtnoeh)
Jaavoe, dah guaktah jeehtigan jyöne dam vedti.
Jiekuve skaarjam Hiljese vedti? (satne)
Jaavoe, Hilje jeehti jiekuve dam vedti.
Your score: