Grammatihkka ja sojahanparadigmat

Sámegillii | På norsk | In English

Mii leat čállán grammatihka mii lea ordnejuvvon sátneluohkáid mielde.

Mii leat ee. viežžan dieđuid dáin girjjiin:

  • Pope/Sárá: Eatnigiella - Giellaoahpu váldogirji. 2. hápmi, 1. deaddileapmi. Davvi Girji 2004.
  • Nickel: Samisk grammatikk. 2. deaddileapmi. Davvi Girji 1994.
  • Nickel/Sammallahti: Nordsamisk grammatikk. Davvi Girji 2011.

Dás lea liŋka min paradigmageneráhtorii. Don sáhtát čállit sámi sáni, ja de oaččut sáni sojahanparadigma.

Grammatihkka:

Pop-up siidduid birra.